MangaCZ Dnes je 25.4.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
The Vision of Escaflowne
Anglický názevThe Vision of Escaflowne
Japonský názevTenkuu no Escaflowne [天空のエスカフローネ]
ProdukcePioneer
AutorShouji Kawamori
Žánr
Titulky
Vision of Escaflowne je šestadvacetidílný televizní seriál, jeden z mnoha, který začíná přenesením japonské školačky do fantasy země. Navzdory tomu se jedná o jeden z nejlepších anime seriálů, co jsem viděl. Hitomi chce vyznat lásku svému staršímu spolužákovi, který má odjet brzy do zámoří. Zrovna ve chvíli, kdy mu předvádí, jak skvěle umí běhat, se objeví na stadionu chlápek (spíš kluk) s mečem. Netrvá dlouho a objeví se drak. Ti dva spolu začnou bojovat, Hitomi klukovi zachrání život a ten draka porazí. Hitomi a Van (ten kluk) zmizí v červeném paprsku světla a objeví se v Gaei, což je prapodivná planeta - na obloze září dva měsíce: Měsíc a Země. Jak se ukáže, Van není obyčejný kluk, ale budoucí král Fanellie, malého království, zabití draka bylo součástí rituálu korunovace. Nekraluje však dlouho, na konci druhého dílu totiž nezbyde z Fanellie o mnoho více než z Drážďan po spojeneckém bombardování. Hrdinové jsou biti jak žito, kdekdo zemře a pár království lehne popelem. A proč? No, pointu vám neprozradím. Seriál není vůbec hloupý a přestože považuji konec za slabší, tak je v něm vše vysvětleno, hrdinové jsou hodně propracování, jejich profil i chování a celkem snadno můžete sympatizovat s některými zápornými postavami a nesnášet některé kladné. Nejvíc osvěžující mi ovšem přišla jiná věc: málokdy někdo zachraňuje Hitomi, většinou ona zachraňuje ostatní. Má totiž dar předpovídat budoucnost a vidět neviditelné, a přestože jsou její pravdivé věštecké sny nehezké a často pak pronáší věci jako: "Všechno tu lehne popelem. Vidím to!", tak to dost dlouho snáší bez ztráty kytičky. Rozhodně není uřvaná puber?ačka jako Miaka z Fushigi Yuugi, nezaspává a jídlo pro ni není to nejdůležitější. Vision of Escaflowne má ze všech televizních seriálů, co jsem viděl nejlepší hudbu. Kresba a animace jsou dobré, jen jsem si musel pár dílů zvykat na dlouhé špičaté nosy, ale nakonec když jsem pak viděl film, tak mi připadalo divné, že postavy mají normální anime nosy. Mimochodem film - je úplně jiný než televizní série.
 

Hodnocení čtenářů

The Vision of Escaflowne - TV seriál
Průměrné hodnocení 8.8/10 (56 hlasujících)
8.8
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni!
Escaflowne – A Girl in Gaea (film)
Průměrné hodnocení 7.5/10 (18 hlasujících)
7.5
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni!

 

Články

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.