MangaCZ Dnes je 27.5.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Princezna Mononoke
Anglický názevPrincess Mononoke
Japonský názevMononoke Hime [もののけ姫]
ProdukceStudio Ghibli
AutorHayao Miyazaki
Žánrfantasy
Titulky
Byla jednou jedna vesnice ležící v hlubokých hvozdech. Jednou se z lesů vyřítil obrovské, prokleté a zuřivé prase. Zastavil ho neohrožený hrdina - Ashitaka. Zaplatil však za to - prokletí přešlo na něj a pokud včas nenalezne protilék, tak ho celého stráví až na kost. Tak se vydává na cestu, aby našel zdroj prokletí a snad i lék. Tato japonská pohádka začíná sice poměrně typicky, ale nedejte se mýlit, postupně se vyvine v bohatý příběh založený na odvěkém střetu přírody a lidské civilizace. Příběh je opravdu pěkný a kresba nádherná. Je to snad nejlépe nakreslené anime (taky s největším rozpočtem) a v Japonsku zaslouženě slavilo úspěch. Ale musím poznamenat, že zase tak moc pohádka to není (je trošku krvavější a o dost méně černobílá než se na pohádku sluší) a v USA vyšla s PR13 - to znamená nepřístupné pro děti do 13 let.
 

Hodnocení čtenářů

Princezna Mononoke - film
Průměrné hodnocení 9.5/10 (202 hlasujících)
9.5
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni!

 

Články

05.12.2001 20:00 - Série/Princezna Mononoke  -  Jiří Flígl
Fanoušci jásají, děti se diví, rodiče nechápou, majitelé videopůjčoven tupě zírají a kritici uznale přikyvují - do české distribuce dorazil po mnohaleté pauze první anime hodný všech superlativů.

04.11.2001 17:00 - Série/Princezna Mononoke  -  shinji
Vzhledem k tomu, že brzy přijde do českých videopůjčoven Mononoke Hime, připravili jsme pro vás novou recenzi tohoto filmu. Ještě nemáme k dispozici českou verzi, takže bohužel jde prozatím o recenzi na anglické vydání. Článek o českém vydání Mononoke Hime spolu s dojmem, který na něj učinil český dabing, pro vás pravděpodobně někdy koncem příštího týdne připraví Jirka Flígl. Jestli vás recenze alespoň trochu zaujme, ptejte se, prosím, na Mononoke Hime ve svých videopůjčovnách. Jen tak je totiž šance, že ji jejich majitelé zakoupí. Jde totiž pro ně o absolutně neznámý titul. A pokud distributor na tomto titulu hodně prodělá, tak šance na něco jiného než Pokémon bude zase nadlouho ztracená.

29.06.2001 18:20 - Série/Princezna Mononoke  -  Jiří Flígl
Psal se rok 1997, vody komerčního filmu nelítostně křižoval Titanik, James Cameron se prohlašoval za krále světa a každý, kdo neviděl olizující se páreček Kate Winslet a Leo Di Caprio, byl beznadějně out. Takhle to možná vypadalo na celém světě, ale v Japonsku tomu bylo úplně jinak.

18.04.2001 23:20 - Série/Princezna Mononoke  -  Lady Candar
Krásný příběh, příliš drsný, aby mohl být jen pohádkou, a zároveň jedno z nejnádherněji nakreslených anime vůbec. Už jen tato kombinace by vás měla donutit najít si čas a podívat se na tento film.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.