MangaCZ Dnes je 27.5.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Japonská kultura opět zavítá do Česka
04.10.2013 13:00  -  Japonsko

O tomto víkendu se již popáté uskuteční Japonský den Kaizen, který opět do České republiky přenese část pro většinu vzdáleného a tajemného Japonska. Akce se bude konat na zámku v Blovicích v Plzeňském kraji.

Stejně jako v minulých letech i letos čeká na návštěvníky pestrý program, který přiblíží kulturu země vycházející slunce dospělým i dětem. V prostorách Muzea jižního Plzeňska se představí například tradiční japonský tanec Nihon Buyó v podání japonských ale i tuzemských tanečnic. Zájemci se také na chvíli přenesou na tradiční japonský čajový obřad. Přestože se jedná jen o přípravu a servírování čaje hostům v poklidné atmosféře, v Japonsku jej dovedli k dokonalosti. Opravdový čajový mistr respektive mistryně, která zavítá právě na Japonský den, studuje toto umění řadu let.
Na víkend plný japonské kultury opět zavítá Nakagawa Kinji, mistr japonského meče. Česká republika mu přirostla k srdci nejvíce ze všech evropských zemí, a proto sem zavítá již poněkolikáté. „Vždy jsem pohnut tím, kolik lidí v České republice má zájem o tradiční japonskou kulturu,“ říká Mistr, pyšnící se řadou významných ocenění za své umění. „Přeji si, aby skrze japonskou kulturu vznikl mezikulturní dialog a pouta naplňující obě strany,“ dodává. Kromě hostů z Japonska se na akci objeví i tým karatistů z Plzně a svůj stánek zde bude mít i řada čajoven a obchůdků prodávající japonské produkty a zboží.
Souběžně s Japonským dnem bude probíhat i Mezinárodní origami setkání. Příznivci tohoto umění skládání rozličných motivů z papíru na zámku vystaví velké množství svých výrobků.
Japonský den začíná v sobotu v jedenáct hodin a končí v neděli ve čtyři hodiny. Kompletní program je k nalezení na stránkách japonskyden.eu.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.