MangaCZ Dnes je 25.5.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Advík: Osvědčení přednášející, víc programu a opět conová atmosféra!
02.08.2013 13:30  -  Klub

Program přes noc, spaní na místě, školní prostředí a spousta přátel, to byl vždy trademark Advíku. Stejně jako jména známých přednášejících: Grek1, Yuffie nebo Zeny. A k tomu třeba pořádně posílená herní linie s profesionálními týmy. Začínáme už 8. srpna!

8. ročník Advíku (8.8.–11.8.2013, Modrá škola, Praha 4) je prostě tradiční součástí léta a patří k největších domácích akcím kolem japonské kultury, anime, mangy, hudebních, konzolových a počítačových her. Pojďme mrknout na program.

Japonsko ve všech podobách

Programová struktura letos stojí na čtrnácti liniích, pro které se podařilo sehnat množství přednášek, projekcí, workshopů a herních turnajů od skutečných profesionálů a specialistů ve svém oboru. Oblíbené anime projekce letos nabídnou např. Sword of the Stranger, Junkers Come Here, Hajime no Ippo, Nana, Hunter x Hunter nebo Captain Herlock - The Endless Odyssey. Populární sběratelské karetní hry se promísí s tradičními japonskými deskovými klasikami jako Shogi a Go pod vedením České Asociace Go.
Především se ale lze těšit na množství přednášek osvědčených znalců Japonska a jeho kultury. V linii Asia Salon např. pohlédneme do života japonské rodiny, hraných seriálů Dorama nebo mezi japonskou policii období Edo od Imrika.
Fashion Salon se zaměří např. na korejskou street módu, samozřejmě velmi intenzivně na lolitu nebo ukáže krásu ball-jointed dolls, sběratelských asijských panenek, které se těší oblibě hlavně mezi fanynkami. Samozřejmě nebude chybět spousta přednášek a klání v cosplayi včetně českého kola prestižního mezinárodního EuroCosplaye a také hudební hry (DDR, In The Groove, Pump It Up, Beatmania IIDX).
Další linie se podívají na zoubek legendárnímu krvácení z nosu v podání Zenyho, vrhnou se na šónen-ai a yaoi nebo představí Yuffiinu Historii videoher od A do Z plnou pixelů, špatné grafiky a otřepaných dějových klišé. Dojde ale i na Japonskou mentalitu v byznysu nebo Kuriozity v manze a anime od Greka1.
Workshop Salon představí široké spektrum ukázek a praktických návodů včetně japonských látkových květin, sushi a origami od vyhlášeného českého Mistra Ondřeje Cibulky až po japonský válečný tanec Nihon Buyó od Imrika nebo bojové umění battójutsu pod vedením Mistra Nakagawa Kinji, předsedy Evropské společnosti výuky bojových umění a zakladatele školy Shidokai.

Herní linie roste

Zvláště posílily konzolové a počítačové hry pod vedením herního studia a hráčské komunity Indian TV a společnosti ESL (Electronic Sports League). Indian nabídne např. návštěvu virtuální reality v Oculus Rift nebo pohled do her Assassin´s Creed IV a Watch Dogs.
Pod ESL pak proběhnou turnaje v League of Legends a StarCraftu II celkově o 100 000 Kč. Ale především dorazí nejlepší týmy Česka a Slovenska, jako je např. eSuba, Benched Gaming, eXtatus nebo Infernity Gaming a za StarCraft takové legendy jako je DeViL a Harpner, který exceloval na letošním DreamHacku. Dojde i na diskuze s castery, mezinárodní showmatch v League of Legends a spoustu doprovodného programu. Nejslavnější český League of Legends tým eSuba dorazí v celé aktuální sestavě v neděli s připraveným speciálním programem.
Proběhne i množství dalších turnajů v konzolových hrách: Arcana Heart 3, Gran Turismo 5, Mortal Kombat 9 či Soul Calibur V. Soutěž v Tekken 6 budou navíc řídit profesionální hráči, takže tady půjde narazit na skutečnou konkurenci.

A přijde i kouzelník?

O příjemné prostředí se na Advíku bude starat Maid Café, čajovna, občerstvení a vrátí se i oblíbená comicsová knihovnička a legendární Advík Galavečer, jehož součástí bude i Advík Ples pod Izzyho taktovou. Kromě plesu bude součástí Galavečera i tombola a vyhlášení výsledků soutěží, které budou probíhat v rámci celého Advíku.
Pro všechny, kteří budou přespávat v Modré Škole a ne na vysokoškolských kolejích, bude zajištěn speciální noční program od půlnoci až do časných ranních hodin: promítání, soutěže a možná dorazí i hentai. OK?

Detaily

Brány festivalu se otevřou ve čtvrtek 8. srpna v 15 hodin a zavřou v neděli 11. srpna ve 20 hodin večer. Letošní ročník se uskuteční v prostorách pražské Modré školy, Kupeckého 576, Praha 4.
Víc tradičně na www.advik.cz
A nezapomeňte nás stalkovat na FB! www.facebook.com/advik.cz

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.