MangaCZ Dnes je 25.5.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Staronoví organizátoři, staronový program: Advík se vrací ke kořenům!
01.07.2013 11:00  -  Klub

Po mírně kontroverzní dvouleté slovenské intervenci jsme se rozhodli, že kontroverze není vždycky jen dobrá, takže letos čekejte návrat k jistotám a Advíku, jak ho máte rádi. Noví organizátoři, které ale dávno znáte, rozšíření sekcí, co se osvědčily, a hlavně atmosféra klasického „školního“ conu. Jak říká John McClane: Yippee-ki-yay!

Po kritice minulých dvou ročníků šel Advík do sebe a vzal si k srdci to, co si jeho návštěvníci přejí. Nový hlavní organizátor kdysi Advík spoluzakládal a teď se vrací do hry. Advík pak zase do osvědčené pražské Modré školy. Datum 8. - 11. srpna. Po intenzivní zpětné vazbě se nejúspěšnější a nejoblíbenější sekce rozšiřují. Lolita na Fashion a Japan na Asia. Velký důraz bude letos kladený na hlavní tradiční devizu Advíku – atmosféru vzájemného setkávání fanoušků v příjemných prostorách. Velikost Modré školy to opět umožní a vrací se třeba i Manga knihovnička, která doplní Maid Café a čajovnu. Rozšíří se i soutěže. Těšit se můžete třeba na tradiční lákadlo velkých animeconů Cosplay divadlo, ale ani 100 000 Kč určených pro turnaje v League of Legends a Starcraftu II nejsou špatné, no ne?
Bohužel sci-fi a fantasy sekce odchází, ale tu neměl ani starý Advík. Jinak je ale šířka záběru opět pořádná. Samozřejmě anime, komiks, manga, japonská kultura, přednášky a soutěže o ceny v karaoke, cosplayi či kreslení. Taky hudební hry (DDR, In The Groove, Pump It Up, Beatmania IIDX), workshopy, stolní a karetní hry a možnost zahrát si všemožné vypalovačky (Tekken 6, Naruto Ninja Ultimate Storm 3, Arcana Hearts aj.). A samozřejmě spousta stánků a promítání anime, filmů a AMV. Navíc ubytovat se půjde konečně zase přímo na místě ve spacáku.
Nejvíc aktuálních informací najdete na FB www.facebook.com/advik.cz.
A pokud máte rádi oldschool (a přehlednost), můžete zkusit i www.advik.cz.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.