MangaCZ Dnes je 25.4.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Advík 2012 – Japonsko je za rohem a chce u vás bydlet!
24.07.2012 11:00  -  Klub

Takže kdo z Prahy neuteče do 26. července, ten si to všechno pěkně odskáče. Jako invazní pláž si náš oblíbený Japonec ze sousedství opět zvolil KC Zahradu a pokud ho nezastavíte tam, zítra už bude nakvartýrovaný ve vaší ložnici. Pravda, některým věcem ale stejně nezabráníte.

A teď už fakta. Protože loni jste se zdárně množili a Advík navštívilo 2482 fanoušků, letos se organizátoři rozhodli festival rozšířit o nové programové linie, další zábavu a více anime.
V průběhu celého festivalu bude paralelně probíhat různorodý program v 15 sekcích, které jsou členěny podle jednotlivých témat – anime, komiks, Japonsko, hry, scifi & fantasy a popkultura. Chybět nebude ani doprovodný program, k jehož hlavním bodům patří soutěže (FANART, ORIGINAL ART, COSPLAY, KARAOKE či DDR). Tradiční součástí Adviku je i rozsáhlá manga čítárna a herna s deskovými i karetními hrami.
Můžete se těšit na víc než 15 filmů jako například Naruto, Cizincův meč, Jak Vycvičit Draka, Kovboj Bebop či Zámek v Oblacích. Program obohatí také zajímavá přehlídka anime. Tradiční součástí Adviku je páteční venkovní festival Matsuri (vstup zdarma), kde opět dojde na ukázky japonské hudby, vaření i bojových umění.

Křty, fantastika, herní turnaje a hodinky s vodotryskem

Zemi vycházejícího slunce divákům přiblíží jak čeští, tak zahraniční hosté, proběhnou také křty mang Bleach 2, Naruto 7, Death Note 4 a Vějíř 4 od Crwe a Kobuty. A pokud jste opravdu otrlí, chystá se po celou dobu conu před KC Zahrada i rozsáhlá herní zábavná show o ceny.
Jako minulý rok se chystá i sekce zaměřená na scifi a fantasy v literatuře a filmu s Františkou Vrbenskou, Janem Kotoučem a Jiřím Walkerem Procházkou.
V rámci herní sekce se můžete těšit na Mistrovství ČR v PlayStation a turnaje na X-Box 360, PC, PSP a Wii, stejně jako na premiéry herních titulů, které budou k dispozici k volnému hraní po celou dobu trvání festivalu.
Krom jiného na vás čekají nejrůznější side-eventy a soutěže v hrách jako jsou kompletní sety Guitar Hero, Dance Central, Move, Dance Dance Revolution a SingStar. Neméně důležité jsou i exkluzivní prezentace nových titulů a přednášky vedené herními teoretiky a novináři. Tradiční součástí Advíku je i rozsáhlá herna Mephit s deskovými a karetními hrami.

Detaily

Advik 2012 se uskuteční ve dnech 26. 7. - 29. 7. 2012 v prostorách KC Zahrada, Malenická v Praze. Začíná ve čtvrtek v 17:00 a končí v neděli v 18:00. Stránky www.advik.cz.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.