MangaCZ Dnes je 25.4.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Advík 2012 odpočítává poslední měsíc do startu. Zapněte si pásy!
28.06.2012 13:00  -  Klub

V odjezdové horečce na FF si už některé slabší nátury začínají zoufat, co bude s jejich životy pak. Neplačte, vaši drogovou závislost už 26.–29. července podpoří největší anime, manga, herní festival v republice – Advík. V pražském kulturním centru Zahrada vypukne už sedmý ročník a to začíná vypadat na pěknou tradici. Děsivé, že?

Advík zvládl loňský testovací experiment zvaný změna organizátora a žije dál. Dokonce přijelo rekordních 2412 návštěvníků. Navíc se japonská popkultura začíná stávat pořád běžnější součástí života nově dorůstajících generací, o čemž svědčí i úspěch manga sérií od CRWE. Takže budoucnost vypadá slibně a můžeme si v pár letmých rysech nastínit, co nás čeká a bude dále upřesněno.
Jako vždy je akce hlavně o fanouškovské atmosféře, takže začneme soutěžemi, které účinně popírají starý argument, že se mládež akorát ráda baví a nic se u toho nenaučí. Tak třeba u Cosplay Contestu se naučíte šít. U Cosplay Divadla zase oscarovému herectví. U karaoke zpěvu (bojimbojim). A u Fan-Artu a Original Artu kreslit jako Michelangelo (ano, ten týpek z Želv Ninja). U FanFiction pak psát jak Dan Brown (jaj). A to nemluvím o miliónu herních soutěží, kde se zlepšíte v bohulibém hraní her. Bude i prezentace AMVček a taky EuroCosplay, takže se snažte, ať se ve svém kostýmu taky někdy podíváte do světa a můžete nás tam reprezentovat.
Budou i filmy a anime (konkrétně spousta anime: Cowboy Bebop, Howl's Moving Castle, Kakurenbo, Sword of the Stranger, Naruto…). A budeme o nich debatovat. Stejně tak chystat tradiční přednášky o tradiční japonské kultuře a tradiční tradici (kimona, katany, bojová umění, vaření, hudba). A dělat workshopy, abyste byli lepší než ten želvák ninja. Zvláště odolní jedinci můžou aranžovat bonsaje nebo tvořit Origami (ti Japonci jsou blázni). Nebo si zahrát GO a SHOGI (japonské šachy).
Dojde i na rozsáhlou herní sekci (PlayStation 2, 3, PSP, Xbox 360, Wii, deskové a karetní hry). Bude Mistrovství ČR v PlayStation hrách 2012 (Tekken 6, Soul Calibur 5, MotorStorm 3, Gran Turismo 5, PlayStation Move) i hudební hry (DDR klasika, In The Groove, Pump It Up, Beatmania IIDX). Vrátí se i ceněná sci-fi a fantasy linie. A 90 procent účastníků určitě opět zjihne pro Shonen-ai sekci (já ne!).
Co říct víc, nebudeme vám ani zakazovat se bavit, poznávat nové lidi a chodit do čajovny. Další informace a aktualizace na www.advik.cz.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.