MangaCZ Dnes je 25.4.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Japonský den 2011: Příliš mnoho mistrů na jednom místě!
07.09.2011 09:30  -  Klub

Legendy tradičních japonských umění, kam se podíváš. Hordy mistrů a mistryň, které Imrik ukecal k návštěvě letošnímu ročníku Japonského dne a pár let je zase neuvidíme. Zní to jako PR žvásty? Samozřejmě. Jenže zároveň je to shodou náhod i pravda. Banzai!

Japonský den - Kaizen čeká třetí ročník, tentokrát 15. října 2011 v Praze. Akce si dlouhodobě klade za cíl propagaci Japonska a japonské kultury bez pozlátek a předsudků, v co nejkomplexnější podobě a to jak pro běžné smrtelníky, tak vousatou odbornou veřejnost. Díky spolupráci České republiky i Japonska budou letošní ročník formou vystoupení, přednášek a workshopů prezentovat držitelé vysokých mistrovských stupňů a přední experti v rámci tradičních japonských umění.
Mistrovství „tasení a rychlého seku“ (battójutsu) představí držitel 8. danu Nakagawa Kinji-sensei, který u nás už párkrát byl. Ovšem zbytek jsou novinky par excellence; například mistr kaligrafie Matsuno Kunisaku-sensei vám ukáže, jak to umí se štětcem velikosti lidské postavy. Dále přijedou například mistryně čajového obřadu paní Hisanaga Kumiko, expertky tradičního japonského tance Nihon buyó Tabata Ayano a Tabata Riino a hlavně hráčka na japonskou flétnu shakuhachi Yorita Mamino. Té je teprve 19 let, ale už studuje přímo u světoznámého hráče pana Yokoyama Katsuyi a také „živoucího národního pokladu“ ve hře na shakuhachi pana Aoki Reibóa. Oběma byla opakovaně označena za výjimečně nadanou a geniální hráčku a to už něco znamená.
Japonský den zároveň spolupracuje s Kenjinjuku, obřím komplexem dójó v Kumamotu na ostrově Kjúšú, jehož Raison d´Etre je vyučovat tradiční japonské kultuře, bojovým uměním a také ctnostnému životu. Za Kenjinjuku dorazí i jeho představený Tabata Toshihisa-sensei.
Celý festival se řídí principem Kaizen, který prochází všemi aspekty japonské kultury a mysli. Znamená „dobrou změnu“, neustálou, postupnou snahu o sebezdokonalování – v práci, v osobním životě, v bojových uměních, ve způsobu nazírání na svět.
Na akci je možné si i odpočinout v japonském stylu; je přichystáno občerstvení, obchody, čajovna Bílý jeřáb, Maido kavárna či knihkupectví. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet i kaligrafii, Go, Origami (součástí je například skládání Mistra Yody z Hvězdných válek v životní velikosti), DDR, využít služby manga knihovny a shlédnout proslulé Malé divadlo kjógenu i vystoupení celé řady oddílů bojových umění. K tomu manga soutěž s uzávěrkou 31. 9. - mrkněte zde.
A samozřejmě Imrik myslel na naší manga komunitu i jinak, takže maskota Japonského dne Suenaga Mirai si přivezl přímo od skutečné japonské mangaka.
Více informací a aktuální program naleznete na: www.japonskyden.eu
A hlavně si nás nezapomeňte přidat na Facebooku, nebo se Imrik rozzlobí a bude zlý!

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.