MangaCZ Dnes je 16.2.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
AnimeSHOW 2011
10.02.2011 10:00  -  Klub

AnimeSHOW 2011 je 4.ročník medzinárodného festivalu anime, magy, japonskej kultúry a scifi & fantasy organizovaný pod záštitou Japonského veľvyslanectva. AnimeSHOW 2011 sa uskutoční 18.–20. marca 2011 v Istropolise – Dom Odborov Bratislava.

4.ročník festivalu organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, GamesWEB.SK, Manga.SK a AnimeDream.SK v spolupráci s ďalšími partnermi za účelom priblíženia fenoménu tejto kultúry širšiemu publiku na Slovensku.
Minulý ročník festivalu AnimeSHOW 2010, v priebehu 2 dní, navštívilo neuveriteľných 5843 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival rozšíriť na 3 dni a priniesť tak svojím návštevníkom ešte viac zábavy a animovaných filmov.
AnimeSHOW si kladie za cieľ nielen priblížiť fenomén tejto popkultúry, ale aj poskytnúť edukáciu formou prednášok a workshopov a tvorivú alternatívu trávenia voľného času. V neposlednom rade poskytuje priestor našim výtvarníkom, comicsovým tvorcom na odprezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel
Program:
V priebehu celého festivalu bude paralelne v 7 sekciách prebiehať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Anime, Komiks, Japonsko, Scifi & Fantasy a Popkultúru. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.
Program je postavený tak, aby pobavil a pripravil poznanie pre ľudí každej vekovej kategórie príjemnou formou.
Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategóriach FanArt a Original Art. Ďalej bude prebiehať súťaž zvaná Cosplay , kde sa bude súťažiť o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hľadať najlepšieho speváka v Karaoke či tanečníka v tanečnej súťaži Dance Dance Revolution..
V rámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na viac ako 15 filmových trhákov, akými sú napríklad Zatmenie, Scott Pilgrim, Harry Potter, Resident Evil: Afterlife. Tešiť sa môžete aj na zaujímavú prezentáciu najnovších anime filmov, ktorá bude organizovaná v spolupráci s TV Animax. Taktiež nebudú chýbať ani fantastické filmy. Či filmy s comicsovou, fantastickou alebo anime tematikou.
Novinkou AnimeSHOW bude sekcia Popkultúra venujúca sa popkultúre, obľúbeným seriálom a kultovým filmom, ktoré budú následne aj odpremietané..
Tradičnou súčasťou AnimeSHOW bude rozsiahla čitáreň manga komiksov v spolupráci s prvou a jedinou slovenskou manga knižnicou MangaClub.
Japonská kultúra sa predstaví rôznorodými zaujímavými prednáškami o skladaní origami, o zvykoch a bojových umeniach, o jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka.
Fanúšikovia japonskej animovanej tvorby sa nabažia vynikajúceho anime, prednášok na tému anime, mangy a budú sa môcť zúčastniť krstu mangy a workshopu v jej kreslení.
Comicsová sekcia taktiež uvedie zaujímavé prednášky o mange ako aj výstavu mangy zo Slovenska a zahraničia.
Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi i spisovateľmi v sekcii mini IstroCON 2011, ktorý je usporiadaný pod taktovkou redakcie časopisu Fantázia a AnimeCrew.
Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, Harrym Potterovi, StarGate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galactica a Babylon 5. Nakoniec sa uskutoční súťaž o najlepšiu poviedku BestFiction 2011 a literárny workshop s odborníkmi pre začínajúcich i pokročilých autorov poviedok.
Tešiť svetových i slovenských a českých scifi a fantasy autorov, medzi ktorých patrí aj Františka Vrbenská.
A chýbať nebude ani príjemné posedenie v čajovni alebo za spoločenskými hrami (Carcassone, Osadníci a podobne). Prípadne si môžete zahrať turnaj v kartovej hre Yu-Gi-Oh a World of Warcraft.
Detaily:
AnimeSHOW 2011 sa uskutoční 18.–20. marca 2011 v priestoroch Istropolisu – Dom Odborov, Trnavské Mýto v Bratislave. Začne sa v piatok o 14:00 a skončí v nedelu o 18:00.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.