MangaCZ Dnes je 25.6.2019, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Rumic Theater
23.04.2005 06:57  -  Série/Rumic Theater

Série Rumic Theater (TV) se skládá z 13 OAV založených na povídkách Rumiko Takahashi napsaných v období 1987-2000. Všechny díly se zabývají mezilidskými vztahy a obsahují dostatek dobrého humoru, jenž vás přesvědčí o tom, že si autorka titul "princezna mangy" skutečně zaslouží.


Je zřejmé, že Rumiko Takahashi (Ranma 1/2, Inu-Yasha, Urusei Yatsura) patří k nejlepším autorům mangy. Komiks Rumic Theatre je povídkovou sbírkou a podobně jako autorčina ostatní díla je i tento titul velice kvalitní. Jednotlivé povídky se zabývají osudy docela obyčejných lidí, kteří se snaží vypořádat s rozličnými nástrahami, jež si pro ně vrtkavý osud přichystal. Díky různorodosti dílů se tento titul hodí pro lidi, kteří s anime začínají a ještě nemají jasno v tom, jaký žánr jim vyhovuje, ale stejně tak i pro ty, kteří si chtějí u anime odpočinout.
Díly jsou opravdu rozmanité. Každý z nich se zabývá lidmi postavenými do nějaké nepříjemné situace (ztráta paměti, špatné sousedské vztahy) a popisuje, jak se s ní postavy dokáží vypořádat. Nicméně se jedná o situace, které by se s velikou pravděpodobností mohly stát i nám, obyčejným smrtelníkům. Žádné zachraňování světa nečekejte.
Jednotlivé epizody se navzájem liší svými žánry (horor, komedie, romantika), ale nic není hnáno do extrémů, takže nepočítejte s nočními můrami ani s nevkusným humorem. Díky této různorodosti se také snadno může stát, že se vám nějaký díl nebude líbit, s čímž se bohužel nedá mnoho dělat. Na druhou stranu vám to může pomoci s výběrem žánru, který si pustíte příště.
Povídky se jedna od druhé odlišují také postavami (až na pár výjimek, které jsou použity i v jiných epizodách – ty mohou sloužit jako malé bonusy pro pozorné diváky). Autorka naštěstí v tomto ohledu prokázala své kvality a během 20 minut každého dílu dokáže své postavy výborně vykreslit a vdechnout jim jedinečnou osobnost. Fakt, že se chování hrdinů může občas zdát našinci podivné, není tedy způsoben vadným scénářem, ale rozdílem kultur. Například je pravda, že v našich zemích by člověk měl menší problémy s odmítnutím požadavků nadřízeného, nejedná-li se o práci.
Animace je velmi slušná, série s podobným zaměřením ani lepší nepotřebuje. Povídky se v závislosti na žánru mírně liší ve zpracování (více světla a barev v těch veselých a naopak – více šedi v hororu). Stejně tak hudbě se nedá nic vytknout. Témata jsou volená s citem a hudební doprovod skvěle dotváří tu správnou atmosféru – povětšinou se jedná o jednoduché melodie hrané na klávesy.
Rumic Theater je zaručeně nezbytností pro všechny fanoušky Rumiko Takahashi. Pro ostatní se jedná o výborně zpracované anime s dobrým návrhem postav a zajímavými zápletkami. Skvělá série na odpočinek, když si člověk nechce vybavovat souvislosti s předcházejícími díly.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.